Logo Draig ac Eryr
Llyfrau i Blant
Strona główna

O stronie
O mnie

Gramatyka
Słownik
Wymowa
Bibliografia
Ciekawe Strony
Moja strona jest poprawnie napisana w HTML 4.01 Transitional
Arkusz stylów został napisany poprawnie!

Do góry

Witam na stronie akcji charytatywnej Llyfrau i Blant!

Poziom nauczania języków obcych w polskich szkołach jest raczej średni. Jedną z przyczyn jest fakt, że nauczyciele i uczniowie mają do dyspozycji ograniczone środki. Głównym źródłem wiedzy o języku jest wciąż tylko podręcznik. A że w obecnych czasach coraz mniej ludzi stać na kupienie co roku nowej książki do nauki języka, uczniowie zmuszeni są korzystać z kserówek i tego, co własnym sumptem dostarczy im nauczyciel. O odpowiednią ilość słowników w bibliotekach jest bardzo trudno, nie mówiąc o literaturze. Jest co prawda internet, ale nie jest on dostępny wszędzie i dla każdego ucznia w równym stopniu.

Akcja Llyfrau i Blant, czyli Książki Dzieciom stara się temu w jakiś sposób zaradzić.

W Wielkiej Brytanii istnieje cała masa sklepików z używanymi rzeczami, zwanymi charity shops. W nich można za niewielką cenę nabyć stare, używane książki w języku angielskim. Te książki przewiezione do Polski i podarowane szkole stanowią bardzo cenne źródło wiedzy o języku i znakomitą pomoc naukową dla nauczyciela i ucznia. Oprócz książek można znaleźć tam multimedia w postaci płyt DVD i CD z materiałami szkolnymi do nauki języka, grami językowymi, filmami dla dzieci oraz audiobooki. A powszechnie wiadomo, jak istotne dla nauki języka są tzw. listeningi oraz interaktywność.

Akcję Llyfrau i Blant rozpocząłem w 2005 roku. Do tej pory donację w postaci materiałów w języku angielskim (i nietylko) otrzymały następujące szkoły:

Szkoła Podstawowa Nr 22 im. kpt. ż.w. Witolda Poinca w Gdańsku
Zespół Szkół Ogólnoształcących nr 5 w Gdańsku
Szkoła Podstawowa Nr 56 im. Andrzeja Struga w Gdańsku
Gimnazjum Nr 11 w Gdańsku
Szkoła Podstawowa Nr 11 w Gdańsku